שמות נפוצים – 2011

שמות נפוצים – 2011 - שמות לתינוקות

שמות נפוצים 2011 – החיפוש המושלם

אם אתם קוראים מאמר זה אתם בטח מחפשים שם לתינוק שעוד לא נולד. מציאת שמות לתינוקות יכולה להיות משימה מעיקה, אך ניתן גם לעשות אותה בכיף באופן מצחיק ומרגש. ישנן אין ספור דרכים לתת שם עבור תינוק, אבל בסופו של דבר השם שתתנו לילד שלכם יהיה השם המתאים והנכון לו או לה, בזה אין ספק. אבל איך למצוא שם? אם לשני בני הזוג יש שם אחד מוסכם מראש אין כל בעיה.
אבל מה קורה כשיש מחלוקת – היא רוצה אבישג ואילו הוא רוצה איילת? הוא רוצה שם תנכ"י כמו שלמה ואילו היא רוצה שם מודרני כמו תום. מה עושים כשהמשפחה גם מתערבת וכל סבא וסבתא אומרים שהם לא רוצים להתערב, אבל בדרך סוד מציעים את שמות ההורים שלהם כשם המועדף לעולל שעוד לא נולד. אז מה עושים? ניתן כמובן להיעזר ברשימת השמות הנפוצים ביותר ולבחור ממנה.

שמות תינוק לבנות הנפוצים ביותר ב- 2011

כמו בכל שנה הלשכה לסטטיסטיקה מפרסמת את השמות הנפוצים והפופולריים ביותר לאותה השנה. בשנת 2011 היו שמות הבנות הנפוצים ביותר אלו: נועה (מקום ראשון מזה כמה שנים), שירה, מאיה, תמר, יעל, טליה, רוני, שרה, נויה, מיכל, הילה, תהל, עדי, איילה, הודיה, מעיין, ליאן, אלה, אביגיל ורבקה. כפי שניתן לראות השמות מתחלקים באופן מסורתי בין שמות מודרנים כמו נויה, תהל וליאן ובין שמות תנכיים כמו מיכל, יעל, אביגיל וגם לשמות על פי נושאים שונים: איילה (חיה אצילית), הודיה (ערך יהודי) ועדי (תכשיט).

שמות תינוק לבנים הנפוצים ביותר ב- 2011

השמות הנפוצים ביותר עבור תינוקות בנים בשנת 2011 היו אלה: נועם (מקום ראשון מזה כמה שנים), איתי, אורי, יהונתן, דניאל, דוד, אריאל, עידו, יוסף, איתמר, יאיר, משה, יונתן, עמית, אברהם, נהוראי, גיא, ישראל, איתן יהודה. גם בין הבנים ניתן להבחין בחלוקה לפי שמות מן המקורות, מן המסורת, מהעת החדשה ושמות עם משמעות שחורגת מהשם עצמו. למשל פירוש השם יאיר מהמילה אור על כל המשמעויות שלו וגם כשם מקראי וכדומה.

בחירת שם עם משמעות לתינוק

ישנן דרכים אחרות לבחור שם לתינוק. במקום לחפש את הנפוץ ביותר ניתן לחשוב על שמות שיש להם פירוש שם מעניין. ניתן לבחור שמות מתוך קטגוריות שונות כגון: שמות של פרחים או צמחים שונים – תמר, תומר, כלנית, ורד, איריס, אילן, אלון וכדומה. או שמות הקשורים לדמויות תנכיות בעלות משמעות כמו משה, אליהו, אברהם, שרה, יצחק, שלמה, דוד וכדומה. גם שמות מן החי מאד נפוצים: דוב, אריה, איילה, יעל, צבי וכדומה. משמעות נוספת ניתן למצוא בבחירת שמות לילדים על פי ערכים כלליים או יהודיים כגון: גאולה, ציונה, אהובה, שמחה, אושר וכדומה. עוד קטגוריית בחירה מעניינת היא בחירת שמות המתייחסים לבוחר עצמו כמו: ליהי, הילי, ליאת, וכדומה.

03-3726075 שלוחה