שמות נפוצים 2012

שמות נפוצים 2012 - שמות לתינוקות

שמות נפוצים 2012 – האם אתם באמת רוצים לדעת?

שמות תינוקות מעניינים אנשים צעירים שעוד מעט יהפכו להורים או שיהפכו להורים בפעם השנייה והלאה. שם לתינוק הוא דבר מאד אינטימי ואנחנו משקיעים זמן ומחשבה רבים כדי לבדל את התינוק שלנו ולהעניק לו שם מיוחד משלו, שם שיהיה מתאים ונוגע לו עצמו. אבל איך נדע מי הוא המתכרבל לו בבטן אימו? הרי בקושי הבחנו בו מבעד למסך המטושטש בחדר הבדיקות של רופא הנשים כשעשה אולטרסאונד. איך נדע האם לקרוא לתינוק בשם של חיה, פרח, אולי בקשר לים או לרוח או שם ערכי ויהודי, כמו גאולה או מבורך. איך נדע מי עומד להיוולד לנו בעוד כמה חודשים?

שם לתינוק על פי שמות נפוצים

אם אתם באמת רוצים לדעת את השמות הכי נפוצים בשנת 2012 זה יכול להיות בגלל 2 סיבות עיקריות: או שאתם רוצים להמנע מלקרוא לתינוק שלכם באחד מהשמות הנפוצים, כדי שלא ישמע כמו כולם, או שאתם מעוניינים בשם נפוץ כדי לתת לתינוק שלכם מעמד בטוח בחברה שאליה הוא ייכנס בעוד כמה שנים – חברת הילדים. בואו נאמר שבקריאת שם ארכאי לילד אפשר די בקלות להרוס לו את הילדות, אבל זה תלוי גם בילד ובאופיו… אז אי אפשר לדעת באמת.

רשימת השמות הנפוצים לשנת 2012

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה השמות הנפוצים לבנים לשנת 2012 הם (לפי סדר יורד):
נועם (מקום ראשון), אריאל, יונתן, יוסף, משה, עידו, דוד, יהונתן, דניאל, אורי.
השמות הנפוצים ביותר לבנות הם:
נועה (מקום ראשון), שירה, יעל, תמר, מאיה, טליה, שרה, הילה, מיכל, עדי.
רשימת השמות הנפוצים ביותר שניתן לתת גם לבן וגם לבת הם:
אליה, שחר, עומר, יובל, מעיין, יהלי, עדי.
עכשיו, אחרי שאתם יודעים את השמות הפופולריים ביותר בישראל לשנת 2012, האם אתם באמת מעוניינים לקרוא לילד שלכם באחד השמות הללו או להמשיך ולחפש שם שיתאים לו או לה באופן אישי ומשפחתי יותר? כמובן שהדבר תלוי בכם ובמשפחה שלכם ובסופו של דבר כל שם יתאים ויהיה השם המיוחד של ילדכם בין אם יהיה נפוץ או לא.

בחירת שמות לפי קטגוריות שונות

בתקופת ההתלבטות שלכם בבחירת שם לתינוק אתם יכולים להכיר עוד שיטות לבחירת שם. שמות עם משמעות – משמעות השם יכולה להיות משמעות מיסטית או בעלת משמעות אסטרולוגית או משמעות קבלית. פירוש השם יכול להיות תנ"כי או אחר.
פירוש שם יכול להיות בכמה מישורים: מישור ארצי, מישור דרשני ומישור מיסטי. בחירת שם עם משמעות מיוחדת יכול להיות לכם כעוגן לעתידו של התינוק או סתם כי אתם אוהבים את השם ללא כל כוונות רוחניות נעלות.
בחירת שמות יכולה להיות בעלת משמעות יותר פשוטה כמו משמעות הקשורה לטבע ולחיות – שמות כגון: יעל, תומר, אילן, איילה, צבי, אילנה וכדומה, או שמות הקשורים לערכים שונים כמו: אמונה, גאולה, מיטב, ציונה וכדומה.

03-3726075 שלוחה